Header Ads

 Борис Болотов

14 жовтня - День захисника України: 15 цифр про війну і силу духа (інфографіка)


Сьогодні, в День захисника України, будуть багато говорити про те, як змінилася армія за два з половиною роки - в танках, гарматах і контрактних грошах. ЛІГА.net відібрала факти і цифри про людей на війні, передають Патріоти України.

210 тисяч людей прийшли до Збройних сил України за шість хвиль мобілізації, і кожен шостий з них був добровольцем. Сьому хвилю мобілізації вирішено поки не оголошувати: з початку року контракти з ВСУ на особливий період підписали 56 тисяч осіб, в тому числі - більше тисячі жінок. Уже два роки нарівні з чоловіками вони воюють на передовій зі зброєю в руках, але за документами часто проходять кухарями та банщицями. Тільки влітку цього року Міноборони видало наказ, яким додало їм 63 нових посади, в тому числі і бойові: мінометник, кулеметник, розвідник, стрілок.
Загальна чисельність контрактної армії сьогодні перевищила 150 тисяч осіб. Це цілком дозволяє без нової мобілізації укомплектувати всі військові частини і провести ротації в зоні АТО, вважають в Генштабі.
Окупація Криму і війна в Донбасі кардинально змінили і армію, і ставлення українців до цього державного інституту. Ще три роки тому навряд чи хтось міг припустити, що українські військові здатні сотні днів тримати під безперервними обстрілами аеропорти, в лічені години облаштовувати блок-пости і здійснювати унікальні рейди. Тепер армія входить в трійку лідерів народної довіри поряд з волонтерами та Нацгвардією - 55,4% за даними опитування фонду "Демократичні ініціативи" за травень 2016 року.
За все це платиться величезна ціна. 2504 українських військовослужбовців загинули в бойових діях на Донбасі - таку цифру озвучив на параді з нагоди Дня незалежності Петро Порошенко. 173 військових віддали свої життя в цьому році - під час постійно наростаючого "припинення вогню" в Донбасі.
На платформі Blogger.