"Україна стане успішною через 10 років", - німецький політолог
Він зазначає, що протягом останніх двох років спільнота західних країн зробило Україні суттєву підтримку, допомогла їй стабілізуватися і почати реформи, хоча в 2014 році, після Евромайдана і російської інтервенції Україна перебувала на межі колапсу.За словами Умланда, розвал країни був зупинений завдяки зусиллям українського громадянського суспільства і фінансової допомоги Заходу.
В даний час в Україні йде повільний процес реформ, однак політика і суспільство країни характеризується скандалами і звинуваченнями в ще більшій мірі, ніж раніше. При цьому загострюються політичні конфлікти в Києві, що свідчать про глибину і безповоротність змін.
Так, в останні півтора року були прийняті нові закони, з'явилися нові установи, приміром, для боротьби з корупцією. Для деяких частин населення, в основному для економічної і політичної еліти, це має неприємні, а іноді хворобливі наслідки."Незважаючи на опір старої еліти, Україна змінюється. Українське громадянське суспільство стало значним фактором у законодавстві та прийнятті державних рішень. Західні організації, такі як ЄС і МВФ, надають Україні свого роду новий план Маршалла. Західні дипломати і інвестори співпрацюють з українськими активістами, науковцями та журналістами. Все це в сукупності сприяє успіху реформ. Протягом приблизно десяти років Україна стане іншою країною з меншим рівнем корупції, успішної економічної моделлю і більш досконалим адміністративним апаратом. Більша частина угоди про асоціацію з ЄС буде реалізована, і Україна може стати потенційним членом ЄС", - пише Умланд.
В той же час, експерт відзначає, що головний ризик для нової України виходить в першу чергу з Москви і Мінська. Якщо реформи вдасться втілити в життя, в Україні з'явиться контрмодель клептократичним диктатурам на пострадянському просторі, що загрожує черговим загостренням конфліктів на сході і півдні України. По всій імовірності, Москва продовжить гібридну війну проти Києва.В найгіршому випадку новий наступ Росії може привести до краху української держави, що для ЄС буде означати мільйони біженців зі Східної Європи.
Оскільки в найближчі роки Україна не стане членом ні ЄС, ні НАТО, вона залишиться в "перехідній зоні". З цієї причини необхідні інші інструменти для забезпечення безпеки української держави та іноземних інвестицій. У числі іншого, країни Заходу можуть постачати Україні оборонне озброєння, наприклад сучасні танки і зенітні ракети.
Також Брюсселю необхідно вже зараз дати зрозуміти Москві, наскільки він зацікавлений у стабільній Україні. "ЄС повинен заздалегідь попередити Кремль про те, що він введе додаткові санкції, якщо Москва знову запустить спіраль конфлікту або буде вести себе в Україні, як в Сирії.Також Захід повинен заявити про готовність підтримати східноєвропейську оборонну коаліцію між членами і не членами НАТО. Країни — члени НАТО, такі як Польща і Литва, повинні зважитися на більш тісну співпрацю з Києвом в питаннях безпеки. Враховуючи великі ризики, які може становити собою дестабілізація України, у зміцненні східноєвропейської безпеки повинні бути глибоко зацікавлені і країни Західної Європи", - резюмує Умланд.