Header Ads

 Борис Болотов

В Мексиці народилася перша в світі дитина від трьох батьків (ВІДЕО)

Перша в своєму роді дитина з генами трьох батьків народилася в Мексиці. Таким способом вчені допомогли новонародженому не успадкувати генетичну  хворобу матері.
Новину передає «Преса України».

За словами вчених, 5-місячний Абрагим Хассан – звичайна дитина. Єдина відмінність хлопчика від інших людей – генний матеріал трьох батьків, який дозволив йому отримати повноцінне життя без успадкування рідкісної генетичної хвороби справжньої матері. 
Матір немовляти має рідкісну генетичну хворобу - синдром Лея, що являє собою фатальний розлад, який впливає на розвиток ЦНС. Цей недуг обов’язково передається від матері до дитини – через це жінка раніше вже втратила двох дітей. Саме для подолання такого роду проблем американські вчені спробували провести штучне запліднення з частковим використанням генетичного матеріалу жінки-донора. 
Для зачаття ембріологи вилучили ядро з однієї яйцеклітини матері та помістили його в яйцеклітину іншої жінки, а потім запліднили її насінням чоловіка першої й згодом перенесли ембріон назад в організм матері. В результаті цього, новонароджений отримав ядерну ДНК матері та мітохондріальну ДНК жінки, яка стала донором. Дана техінка штучного запліднення в науці називається «веретеноподібне ядерне перенесення».
На даному етапі Абрагим почуває себе прекрасно. Вчені сподіваються, що в майбутньому за допомогою подібної технології зможуть подарувати багатьом хворим сім’ям здорових та сильних спадкоємців.
Нагадаємо, напередодні дослідники створили портрет людини з майбутнього. Вони зазначили, що у наступному тисячолітті зовнішній вигляд людей буде дещо змінений.
На платформі Blogger.