Header Ads

Спадкоємці «султана» Узбекистану: Як в Ташкенті поділили владу покійного Карімова

Цілком у дусі «московсько-середньоазіатської демократії» покійний президент був авторитарним, вертким і кривавим, нещадно розправляючись з усіма кого підозрював у замаху на своє місце, через що наступника так і не виростив.
Іслам Карімов
Мабуть тому розгублений істеблішмент держави так довго тягнув з оголошенням про смерть «батька всіх узбеків» – спадок ділили довго і важко, повідомляють Патріоти Україниз посиланням на “Нескучные новости“. Єдиновладного «вождя» так і не обрали, що несе додаткові ризики для спокою держави, де звикли мати одного володаря, з необмеженими повноваженнями.
Як би там не було, політичні еліти Узбекистану прийшли до якогось порозуміння щодо управління країною. Владу поділили між собою діючий прем’єр-міністр Шавкат Мірзіяєв і його заступник Рустам Азімов. Про це в інтерв’юHaqqin.az, заявив політолог і науковий співробітник лондонської Школи східних і африканських досліджень Алішер Ільхамом. В Ташкенті погодили, що Мірзіяєв буде новим президентом Узбекистану, а Азімов обійме посаду прем’єр-міністра.

«Це буде період нестабільності, невизначеності. І тут багато що залежить від того, наскільки успішно впорається зі своїми прямими обов’язками голова Служби національної безпеки республіки Рустам Іноятов. Наразі він не до кінця контролює ситуацію в очолюваному ним відомстві. Тут сильні і представники і інших кланів», – заявив політолог.
Алішер Ільхамом вважає, що на суперництво в середовищі узбецьких правлячих кланів може привести до дестабілізації внутрішньополітичної ситуації в Узбекистані.
Керівництво Узбекистану заборонило всім цивільним літакам перетинати повітряний простір Самарканда, де сьогодні ховатимуть Іслама Карімова. Одному з цивільних літаків, що летів з Москви в Самарканд, довелося приземлитися в столиці держави – Ташкенті.