Header Ads

 Борис Болотов

Який вигляд матимуть водійські права нового зразка

Наступного року українським водіям почнуть видавати права, які відповідатимуть нормам ЄС.
Про це повідомляє /znaj.ua

У документі з'явиться електронний чіп, на якому продублюють візуальну інформацію – така вимога однієї з директив Євросоюзу, до якої приєдналася Україна, підписавши угоду про Асоціацію з ЄС.
Такі документи видаватимуться для того, щоб забезпечити вільне переміщення між державами-членами Євросоюзу.
"Українські пластикові права теж визнають у світі, але не у всіх країнах дадуть в оренду автомобіль", – зазначив юрист Вадим Володарський.
Керівник головного сервісного центру МВС Владислав Криклій запевнив, що зовнішній вигляд все-таки збережеться, основна новинка – електронний чіп.
"Це ПІБ і фото, дата народження, підпис, дата видачі документа, відкриті категорії на право водіння транспортних засобів", – прокоментував він.
Крім того, перелік всіх категорій транспортних засобів, який зазначається на зворотному боці посвідчення, стане таким само, як в ЄС. Зокрема, виділено окремо категорію "триколісний мототранспорт" – для керування таким транспортом потрібно буде здати окремий іспит.
"Потім водій повинен пройти медкомісію, як в ЄС, яка підтверджує, що за станом здоров'я він може керувати таким авто. Чи буде водій здавати при цьому іспит з водіння, поки вирішується", – роз'яснив Криклій.
На платформі Blogger.