Header Ads

 Борис Болотов

Частина пенсіонерів вже втратили пенсію

Багато українських пенсіонерів не пройшли верифікацію доходів, а відтак – їм припинили здійснювати виплату пенсії.

Як зазначають у Пенсійному фонді, списки пенсіонерів, які не пройшли верифікацію, Мінфін подає з помилками. Наприклад, інформація про те, що частина українців отримують пенсії за недійсними паспортами на бланках із зони боїв, не підтвердилася. Крім того, у списках "фейкових" пенсіонерів виявилося понад 10 тисяч пенсіонерів, які вже тривалий час не отримують виплати.
"За результатами перевірки на основі рекомендацій не виявлено випадків подвійних виплат і виплат померлим громадянам. В окремих випадках внесені поправки персональних даних одержувачів пенсійних виплат у системі", – повідомили в Мінсоцполітики, пише видання //znaj.ua
Існує ще кілька проблем: Пенсійний фонд не може подати списки пенсіонерів, які працювали в міграційній службі, СБУ тощо, оскільки це порушує чинне законодавство.
Для того, щоб перевірити інформацію, виявлену в результаті верифікації, Мінсоцполітики звернулося в Мін'юст з проханням роз'яснити, якими документами можна підтвердити факт помилкового внесення до реєстру відомості про смерть. На що Мін'юст відповів: "На запити органів державної влади відповідають відділи державної реєстрації актів цивільного стану". У відповідь Мінсоцполітики повторно відправив листа до Мін'юсту з цим же питанням.
До речі, з 60,9 тисяч пенсіонерів, яких Мінфін запідозрив у фіктивності, без грошей залишилися лише 32 тисячі осіб.
На платформі Blogger.