Header Ads

 Борис Болотов

Може відразу "народну республіку"? - одна з головних партій Угорщини вимагає автономію на Закарпатті

Угорська партія «Йоббік» повністю підтримала ініціативу щодо отримання угорцями України своєї територіальної автономії в Закарпатті. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на «Golos.ua».

Лідер партії Мартон Генгеші заявив, що таким чином угорці в Україні зможуть більш ефективно захищати свої права. «Етнічні угорці України також, як і інші меншини, мають право на самовизначення і територіальну автономію. Безумовно, ми їх підтримаємо. Повторюю: мова не про привілеї, а про права людини і громадянські права. А право на самовизначення одне з основних фундаментальних принципів прав людини», – сказав він.
Депутат упевнений, що угорці відчувають серйозні проблеми в місцях свого компактного проживання в Закарпатті. «У сьогоднішній Україні серйозні проблеми з довірою, якщо говорити про питання, пов’язані з національними меншинами. На території України проживають близько 160 тисяч етнічних угорців, більшість з яких сконцентровані в Закарпатській області. У 1991 році відбувся референдум про надання Закарпаттю статусу автономної області у складі України. Результати референдуму показали абсолютну більшість тих, хто проголосував за самоврядування, політичну і культурну автономію. Але Київ поставився нешанобливо до цього і відкидає дійсність досі», – заявив Генгеші.
На платформі Blogger.