Header Ads

 Борис Болотов

Європейський автобан Via Carpathia планують продовжити до портів України


До проектованого автобану Via Carpathia, який збудують з півночі на південь Європи, планують включити ще один відрізок в напрямку України. Гілка, яка пролягатиме через Львівщину, Тернопільщину, Хмельниччину, Вінниччину з виходом на Одесу, дасть можливість зв’язати польські порти Гданськ та Гдиня з портами України.
Пише zaxid.net
Це питання обговорили сьогодні, 24 листопада, під час спільного засідання Комітету з питань транспорту Верховної Ради України та Комісії інфраструктури Сейму Республіки Польща, повідомляє прес-служба ЛОДА.
На думку парламентарів, це дасть можливість розглядати відновлення Великого шовкового шляху для транспортування вантажів через Україну у напрямку Східної Азії та Китаю.
За словами міністра інфраструктури Володимира Омеляна, у грудні запрацюють двосторонні робочі групи з питань покращення залізничного, автомобільного сполучення, розвитку дорожньої інфраструктури. На порядку денному робочих груп ― нова автомагістраль, що з'єднає Балтику і Чорне море, зокрема через Україну.
Нагадаємо, навесні 2016 року представники 9 європейських країн підписали декларацію про будівництво спільної дороги Via Carpathia. Нова траса має з’єднати північ Європи з півднем. Вона пролягатиме через Литву, Польщу, Словаччину, Угорщину, Румунію та Болгарію аж до Греції. Проект передбачає такожвідгалуження магістралі до України.
На платформі Blogger.