Header Ads

 Борис Болотов

Як хамство мера Філатова вийшло на всеукраїнський рівень

Філатівська “вільна” манера спілкування користувачам “Фейсбуку” знайома: образливі і матерні висловлювання на бік не тільки політичних опонентів, але й нещодавніх соратників, да і просто тих, хто насмілився висловити у коментах відмінну точку зору. “Нах@й в бан”, – звично відповідає міський очільник таким “сміливцям”.
Разом з тим, Філатов хвалиться, що, попри численних забанених користувачів, щоденно до його сторінки у “Фейсбуці” додається по 200 підписників. Наразі їх понад 195 тисяч, і під кожним з постів, де очільник Дніпра поливає матерно-емоційним брудом чергову “жертву”, збирається у середньому по тисячі лайків і декілька десятків коментів і перепостів.
Дивна манера Філатова “переманювати електорат” Вілкула вже стала своєрідним “трендом”. Так, за коментарі з критикою “цеміймер” – такий хештег використовують його палкі прихильники, славлячи свого куміра – нещадно банить і словесно відправляє у “еротичну подорож”. У той же час, він призначає своєю заступницею “праву руку Вілкула” Світлану Єпіфанцеву, припиняє “гнобити” лояльних до неї депутатів-тушок, які покинули лави фракції “Опоблоку” у міськраді і, нарешті, ставить керівником скандального КП “Муніципальна поліція” одного з керівників колишнього підрозділу “Беркут”, про якого відомо небагато, але те, що він свого часу встиг покерувати силовиками на Майдані, за що потім мав відповідати, але так і не відповів. – відомо..
Останнє неабияк розбурхало громадськість. Втім, пояснювати свої дії мер Дніпра навіть не подумав. Навпаки, прямим текстом заявив, мовляв, “не буде виправдовуватися“. Чим дав зрозуміти, що не панське це діло – звітувати перед холопами і свої дії їм пояснювати. І так проковтнуть.
Фото: jjoriki.com
У своїй риторіці Філатов активно просуває ідеали світу, де всі мають бути поділені на “свій-чужий”. У штаті виконкому міськради, який роздувається все більше і більше, посади отримують за маркерами “патріот”, АТОвець, “не підведе”. Втім, якщо “примкнувші” до команди мера насмілюються на критику, то одразу піддаються обструкції і отримують порцію “підноготної”, яка має очорнити непокірних в очах громадськості.
Така собі своєрідна “тепла ванна” у навколомерському інформаційному середовищі, напевно, має створювати для когось, а може, і для нього самого, ілюзію підконтрольності процесів і впевненості у майбутньому. Філатов навіть не соромиться хвалитися тим, що створює “свою владну вертикаль”, майже слово в слово повторюючи підходи управлінців часів Януковича у побудові “вертикалі регіоналів”. Щоправда, у януковічів-вілкулів, окрім особистої відданості, вимагали ще й партійний квиток “Партії регіонів”.
Останнім часом однопартійці по партії “Укроп” були привселюдно названі “бл@дями”, громадські активісти – “корисними ідіотами”, депутати – “тварями”. Ба більше – нещодавно у кабінеті заступника Філатова відбулася бійка, у результаті якої активіст Сергій Варфоломей отримав тілесні ушкодження. Є навіть відео, де Філатов кличе його у приймальню, а за кілька секунд чоловік виходить з зі слідами побиття на обличчі.
Користувачка “Фейсбуку”, яку Філатов обізвав “овцею е@аною”, зазначає, що таке стає можливим, коли нема крітеріїв і вимог до кандидатів на посаду. “Знання державної мови, психічне здоров’я, розуміння принципів державного управління. Крім того, немає програми з чіткими показниками. Виборці оперують дивними “город убірают” або “аткрилі дєтсадікі”. Хвора система державного управління породжує монстрів”, – пише вона.
Втім, у наступному пості Філатов наполягає на своїй правоті.
Тисяча фейсбук-прихільників у майже мільйонному місті – не надто велика підпримка проти тієї хвилі емоційного негативу, яка систематично виливається Філатовим у простори Інтернету. Тож не дивно, що дедалі частіше чути думку, що філатівські потуги “перемогти” опонентів шляхом приниження одних і приближення до себе інших перетворює його на лубок “а-ля Вілкул” часів Януковича.
На платформі Blogger.