Header Ads

 Борис Болотов

Похоже, высшее руководство страны дало команду «Можно»

Напевно все помітили кардинальна зміна риторики України відразу після затвердження безвіза. Минув тиждень з моменту останнього голосування з цього питання, а змін стільки, що їх цілком вистачило б на цілий рік. Найгучнішою і поки повністю утилізувати всю увагу публіки стало закриття філій ряду засобів російської пропаганди і вербування антиукраїнської публіки: ВК, ОК і відверто шпигунських Яндекса, Касперського і іншої гидоти, але швидше за все, це не найсмачніше і цікаве. Просто це вийшло, що називається, «ножем по ваті».
пишет 33seconds.com.ua
Саме це рішення досить показово, і ми звернемо увагу лише на один його аспект.
На відміну від законопроектів, з якими можна ознайомитися на сервері Верховної Ради, рішення РНБО публікуються не дуже часто, а частина з них стає доступна тільки в момент їх введення в силу. Пояснимо, що РНБО збирається для прийняття рішень з актуальних питань безпеки та оборони. До засідання готуються профільні міністерства і відомства, надаючи свої проекти вирішення питань або аналітику по темі. Глава ради - президент, а секретар - веде постійну роботу саме в цьому напрямку. На його плечах лежить підготовка засідання, де в присутності і за активної участі президента приймається те чи інше рішення. Але більшу частину цих рішень не знає ніхто, крім членів ради. Воно й зрозуміло, бо сфера інтересів передбачає закритий режим, до останнього моменту. Ці рішення не стають обов'язковими для виконання до того моменту, поки президент не вводить їх в дію своїм указом. Тільки в цей момент стає доступним текст цього рішення і то - не кожен і не весь. Але нам важливо розуміти, що рішення по російським соцмережах було прийнято раніше, а введено в дію тільки зараз. Скільки і яких рішень чекає свого введення - ми не знаємо.

Виходить, що РНБО вже має пакет напрацьованих рішень, які президент може вводити в дію в потрібний момент. Якщо вийшов указ, то момент настав.
Але крім одноГлазніков, почався рух і по інших напрямках. Відверто кажучи, ми пропустили момент, коли рушив питання про РПЦ МП. Ми вже вловили реакцію московських попів, а вчора побачили їх шабаш під Радою. Тобто, час для ОК і РПЦ майже збіглося.
Але ми продовжимо тему.
Сьогодні в Мережі з'явилися повідомлення про те, що Укрзалізниця скасовує рейси в РФ. Ми не перевіряли цей факт, але точно знаємо, що вже є проблеми з процедурою покупки квитків в Україну з тієї сторони. За нашою інформацією, там перестали продавати квитки за внутрішніми паспортами і вимагають закордонний паспорт. Крім того, почалися проблеми з можливістю бронювань готелів, оренди автомобілів та іншого. З того боку вже не можуть виставляти рахунки в Україну. Ми підозрюємо, що там вже пішли якісь вказівки щодо посилення прикордонного режиму з Україною. З нашого боку знаючі люди говорять про те, що візовий режим може бути введений в будь-який момент і поки не зрозуміло, хто встигне першим це зробити. Розклад такий, що Україна таки зважилася на цей крок і веде попередні заходи, для забезпечення нового режиму відразу з моменту введення віз.
Зрозуміло, що введення віз Україна буде «ударом в спину» і РФ постарається випередити нас в цьому питанні. Коротше кажучи, і це питання теж перейшов у практичну площину.
Але найбільш показовим став інцидент, який зовсім потонув у безодні соплів по ВК і Яндекс. Він стосується прикордонного режиму з окупованими Росією, районами Молдови - Придністров'ям. Справа в тому, що промосковський керівник Молдови Додон, який став єдиним першою особою іноземної держави, який приїхав на парад колорадок, отримав вказівку підлити масла в вогонь на кордоні з Україною. Це було зроблено блискавично і з Придністров'я почулося звернення «влади» до Росії про те, щоб та надала своїх військових і прикордонників на прикордонні переходи з Україною. Це при тому, що Україна послідовно і наполегливо вимагає виведення російських військ з Придністров'я. Зрозуміло, що Москва, через своїх маріонеток, вирішила продемонструвати мілітаризацію прикордонної смуги.
Профільний комітет ВР відреагував на це миттєво і адекватно.
Владі ПМР було заявлено, що в разі виявлення на придністровських пунктах пропуску російських військових або прикордонників, ці КПП будуть закриті з української сторони, а якщо ці випадки будуть підтверджені на всіх пунктах переходу, буде ініційована процедура закриття усього кордону з ПМР. При цьому було уточнено, що зараз не 2014 рік і Україна має достатню кількість сил і засобів для забезпечення режиму повного закриття кордону. Мало того, українська сторона висловила жаль, що влада ПМР не зайняли розумну позицію, в плані виведення російських військ з регіону. Коротше кажучи, шантаж нарвався на миттєвий ультиматум.
Створюється враження, що вище керівництво України дало команду: «можна» і в роботу пішли давно підготовлені комплекси заходів, які жорстко окреслили наші позиції. Там, де вчора була м'яка і в'язка політика, зараз задзвеніла сталь.
Найцікавіше ж зауваження стосується ось чого. Ясно, що виконавча і законодавча влада, з деяких причин, знялися з гальм і виявилося, що вони не сиділи склавши руки, а готувалися до моменту, коли вже можна запускати в справу всі напрацювання. І щось підказує нам, що такі напрацювання були не тільки у цивільних, а й у ВСУ. Не може бути, що якісь нові умови ніяк не позначилися на їх планах.
Втім, не будемо гадати. Просто будемо уважно спостерігати за подіями. Буде цікаво.
На платформі Blogger.