Header Ads

 Борис Болотов

Експерт назвав єдиний спосіб вплинути на Росію

Тупик, в який зайшли переговори в Мінському і Нормандському форматі, плюс останні події з так званою ініціативою "Малоросії", посилення вогню з боку бойовиків, все разом говорить про те, що треба переходити до активних дій – не до бойових, а таких, які завдадуть більшої економічної шкоди Росії.
Про це сайту "24" повідомив політичний експерт Андрій Вігірінський. Зокрема, за його словами, треба розширити економічні санкції у сфері енергетики, транзиту РФ нафтопродуктів і газу до ЄС.
Як зауважує експерт, розширювати антиросійські санкції потрібно саме в енергетичному секторі, який приносить РФ найбільший прибуток і дозволяє підтримувати економіку. На його переконання, економічні санкції потрібно посилювати значно вагомішими заходами, ніж ті, які зараз існують.
Можливо, варто розглядати питання про відмову від будівництва певних газопроводів, як кардинальний крок – введення ембарго на імпорт газу з Росії в європейські країни. До речі, Трамп заявив, що в США є надлишок в розмірі кількох мільйонів барелів нафти, які вони хочуть викинути на ринок. Таке збільшення пропозиції вдарить по ціні нафти в бік зниження і зменшить доходи РФ,
– говорить Вігірінський.

"В ЄС питання про розширення санкцій обговорюється, але для них це зараз не на часі. Як мінімум, потрібно завершити парламентський виборчий процес у Німеччині. Хоча президент Франції Еммануель Макрон зайняв доволі цікаву позицію щодо Росії в конфлікті на Донбасі: жорстку, принципову і амбітну, але це поки усні заяви без конкретних дій", – зазначає політолог.Однак, на думку політолога, США і Європа не готові до такого кроку. Адже розширення санкцій – досить складний процес. Зокрема, ратифікація цих законопроектів Сенатом і Конгресом США, а, головне, затвердження адміністрацією Трампа йде повільно.
Тому Україна зараз перебуває в певному тупику, і без посилення економічних санкцій проти Росії ситуація і надалі буде в глухому куті. Адже, наголошує Андрій Вігірінський, США і ЄС не надають нам можливості навіть придбати летальне озброєння. Але при цьому в України немає достатніх ресурсів, як фінансових, так і військових, для протистояння з Росією і військової підтримки жодної держави або військового альянсу.
Тому залишається тільки значно інтенсивніший вплив на Росію через економіку. Хоча, маючи стійку позицію Макрона, Меркель, Держсекретаря США Тіллерсона і спецпредставника Курта Волкера щодо того, що Росію треба змушувати, все впирається в один простий "аргумент" Кремля: "настамнема", "ми на бойовиків не впливаємо". Глухий кут, з якого не видно виходу,
– наголосив Андрій Вігірінський.
На платформі Blogger.