Header Ads

 Борис Болотов

Стрілянина у Дніпрі: ключові факти про вбивство бійців АТО

Журналісти сайту "24" розібралися у тому, що саме сталося у Дніпрі – жорстокий розстріл бійців АТО чи криваві бізнес-розборки місцевих забудовників.

Що сталося у Дніпрі?

24 липня приблизно о 19:50 біля кафе "Д.О.М." у Дніпрі почалась перестрілка. Як розповідають очевидці, невідомий чоловік вийшов з машини і відкрив вогонь. Невідомі буквально розстріляли ветеранів, які перебували на літньому майданчику кафе з авоматичної зброї, після чого сіли в авто і поїхали. Внаслідок стрілянини колишній боєць 93-ї мотопіхотної бригади Олексій Вагнер загинув на місці. Боєць 11-го мотопіхотного батальйону Максим Іващук помер у лікарні. Серед поранених – відомий у Дніпрі адвокат та воїн-доброволець 20-мотопіхотного батальйону Едмонд Саакян. Він захищав постраждалих у зіткненнях 9 травня ветеранів АТО. Всього до лікарні з вогнепальними пораненнями потрапило п'ятеро осіб, серед яких і нападники.

Що спричинило перестрілку?

Наразі виглядає так, ніби стрілянина сталась через неготовність сторін домовлятись більш цивілізованими методами.
Начальник кримінальної поліції Дніпропетровщини повідомив, що причиною стрілянини стали "економічні інтереси" – дві групи осіб, між якими сталась перестрілка, проводили переговори у кафе.
Доброволець ОУН Ігор Філіпов, який пройшов із Саакяном Піски, розповів виданню "Дніпроград" про дві можливі версії нападу. "Загинули наші пацани – Шах, Щука. Царство небесне їм. Едмонд після операції в реанімації. На відміну від основної маси, вони і після війни не залишалися осторонь від подій в країні. Поки видимих причин дві: Саакян контролював хід розслідувань щодо подій 9 травня в Дніпрі (з боку ветеранських організацій), не даючи спустити ці справи "на гальмах". І друга – активна допомога фермерам в боротьбі з рейдерськими захопленнями. Останнє зіткнення було близько тижня тому: тоді зігнали з місця близько 50 "тітушок" завдяки вмілим діям пацанів саме цієї групи", – розповів боєць.
Однак версію щодо продовження подій 9 травня спростували і правоохоронці, і Саакян. Сам адвокат у коментарі ресурсу "Дніпроград" розповів, що події передувало те, що три дні тому на його родичів "наїхали" бандити та вимагали грошей. За його словами, правоохоронці знали про це, однак нічого не вдіяли. Після того, як бандити зрозуміли, що їм нічого не дістанеться, вони відкрили вогонь.

Як там опинилися ветерани АТО?

Приїхали для надання моральної підтримки, зброї при собі ветерани не мали. Емонд Саакян розповів виданню "Цензор.нет", що конфлікт у його брата виник із його давнім бізнес-партнером, громадянином Ізраїлю Шоломом Нахшоном. "Я намагався їх помирити, дзвонив Нахшону, говорив, чому ви не можете домовитися, давайте сядемо з документами, поговоримо. Ми вирішили зустрітися в центрі міста, в кальянній "Д.О.М" саме тому, що не припускали ніякої перестрілки. Думали поговорити, думали, Нахшон побачить учасників АТО в формі і зрозуміє, що погрозами нічого не доб'єшся. Мене їм не злякати, Нахшона це знає. Ми, зрозуміло, не могли припустити, що хтось почне стріляти".

Що кажуть правоохоронці?

Стрілянину правоохоронці розслідують як умисне вбивство. Кримінальне провадження розпочато за п.1 ч.2 ст.115 Кримінального кодексу України. Разом з тим, у поліції наполягають на тому, що стрілянина стала наслідком непорозуміння під час вирішення економічних питань.
При цьому бойові побратими загиблих різко критикують спробу зобразити ветеранів як одну із сторін у бізнес-розборках.
На платформі Blogger.