Header Ads

 Борис Болотов

Дмитро Вовнянко: "Місяці півтора тому трапився мені в поїзді сусід. Як з'ясувалося - інженер-енергетик. З Криму..."

Енергоміст з Росії вирубився. Весь.
Місяці півтора тому трапився мені в поїзді сусід. Як з'ясувалося - інженер-енергетик. З Криму. Тобто в 14-му він звідти виїхав до рідного міста, але доти працював в електромережах Криму і зберіг там неабиякі знайомства.
Звісно - заговорили про енергоміст у Крим з Росії. І от новий мій попутник був категоричний, міст цей - змарновані гроші. Ті кабелі, що проклали пацаки працювати можуть пару років - не більше. Справа в тому, що китайський кабель закуплений ними, сильно гріється. І як наслідок - кабель стрімко обростає молюсками і різною морською живністю, яка, зараза любить тепло. А це в свою чергу означає, що кабель нереально важчає і згодом почне або руйнуватися сам, або руйнувати опори.
Ну, уявіть собі міст, прольоти якого важчають у 1,5 рази на рік. Про опір матеріалів чули?
А кабель під водою - не шланг на городі, чистити його - ціла історія, плюс - після певного шару обростання замінити його стає дешевше ніж почистити.
А це означає, що енергоміст пацакам прокладати доведеться кожні два роки заново... Евакуювати населення Криму - дешевше вийде.
А можна цю ситуацію вирішити? Можна - казав мій сусід. Купити кабель у Дженерал електрик. Тільки американці продадуть їм хіба що ... тої самої довжини.
Не знаю, наскільки це правда, але з огляду на те що щойно вирубилися всі чотири гілки "мосту" зразу, я собі думаю - може як раз сталося те, про що казав мій сусід? Аварія?
І може спроба утягнути турбіни "Сіменс" в Крим - єдиний спосіб забезпечити півострів енергією без нас? Який теж накривається, самі знаєте чим.
Дмитро Вовнянко
Рекомендуємо до перегляду: Українські пілоти стали героями на весь світ ! Врятовано сотні життів!:
На платформі Blogger.