Header Ads

 Борис Болотов

"Це — виклик для Церкви!", — український єпископ про сім'ї заробітчан

Переважна більшість українців, які виїхали працювати за кордон, мають родини. І це виклик Церкви - як надавати душпастирську опіку і провадити ці розділені сім'ї. Про це заявив Голова ПМВ владика Йосиф Мілян під час VII сесії духовно-формаційного семінару для священиків-місіонерів, що розпочався у місті Яремче. Повідомляють у Пасторально-міграційному відділі УГКЦ. 
"Душпастирство сімей в умовах міграції найбільш актуальне для Іспанії і Португалії. А в Італії, наприклад, працюють переважно жінки. Водночас майже всі українці, які виїхали на працю за кордон, — вони сімейні. Їхні чоловіки або жінки та діти залишились в Україні. І це виклик Церкви — як провадити і полагодити ці розділені родини", — зазначив владика Йосиф.
Він відзначив, що за кордоном дуже важливо зберігати духовну ідентичність. "Приналежність до Церкви — це початок усвідомлення, хто я є. Якщо людина не усвідомить своєї приналежності до Бога, до Церкви, вона буде блукати, поки не знайде своє коріння", — зазначив єпископ. 
Владика також розповів учасникам семінару про потреби УГКЦ у священиках на місійних теренах і про діяльність ПМВ.

"Маємо бажання, щоби нашою працею зацікавилися не тільки країни, де немає ієрархічних структур УГКЦ, а також ті, де компетенція єпархів чи екзархів, у яких подібні виклики і проблеми. Адже деякі країни, якими ми опікуємося, вже мають яскраві ознаки діаспори: Португалія, Іспанія, — зауважив владика Йосиф. — ПМВ працює над створенням нових парафіяльних стуркутур. Ми створили нові громади в ОАЕ і на Кіпрі. Туди треба священиків. Також тривають перемовини про створення нашої громади в Інодонезії, ПАР, Лівані, Китаї і Грузії. Треба священиків до Португалії, Іспанії, Греції, Туреччини".
Також єпископ розповів, що минулого року ПМВ провів у Фатімі (Португалія) перший Форум мігрантів УГКЦ Центральної та Західної Європи. А цього року з нагоди відзначення 70-тих роковин депортації українців в Казахстан Пасторально-міграційний відділ проведе у жовтні Форум мігрантів у Караганді.
Крім того, зауважив Голова ПМВ, у вересні 2018 року у Римі відбудеться другий форум УГКЦ Центральної та Західної Європи, присвячений українській молоді в Європі.
Владика також поінформував священиків про щорічний практичний курс ПМВ з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання.
Цього року ПМВ проводить VIІ сесію духовно-формаційного семінару для священиків-місіонерів у місті Яремче-Ямна з 17 по 20 липня. Тема цьогорічного семінару: "Душпастирство сімей: передподружня катехизація, проблема церковної ідентичності".
На платформі Blogger.