Header Ads

 Борис Болотов

Хіти тижня. Загиблий на кордоні з Польщею українець виявився одним з кращих математиків сучасності

Стали відомі подробиці трагічної смерті чоловіка на пункті пропуску "Шегині". У минулу п'ятницю там не стало одного з кращих українських математиків - 70-річного Юрія Зелінського, завідувача відділом комплексного аналізу і теорії потенціалу Інституту математики НАН України, пишуть Патріоти України з посиланням на Вести.
Причому, як розповіли колеги загиблого, їхав він не на лікування (про це повідомлялося в день трагедії), а на міжнародну математичну зустріч зі своїми колегами в Польщі.
"Юрій Борисович - один з кращих математиків сучасності. У неділю його поховали в Борисполі Київської області", - розповів його колега Юрій Чураченко. І додав, що зі слів близьких, він був вражений тим, як поставилися польські прикордонники до вченого.
"Правда полягає в тому, що між Україною і Польщею укладено 9-місячну угоду про спільні математичні зустрічі, обмін досвідом. Після однієї з таких поїздок в пресі Юрій Борисович висловив м'який докір. Нашим вченим це все доводиться робити за свої гроші, за рахунок приймаючої сторон, а наш уряд глухий до всього", - згадує його колега.
Він додав, що у професора під час поїздки при собі був лист, підписаний керівниками, ректорами, директором Інституту математики, в якому вони просили посприяти в безперешкодному пропуску через кордон. Адже в в суботу вже повинна була відбутися перша зустріч.
"А сталося це в п'ятницю - спека, черги, а людині без малого 70 років. Він підійшов до дівчини, він був не на території України, але ще і не на польській стороні. Він показав лист, говорив польською, яку дуже добре знає. Дівчина сказала, що її це не стосується. Вік і не дуже здорове серце зіграли свою роль ", - додав математик.
Також, за словами близьких після того, що сталося, поляки запропонували перенести Юрія Борисовича на територію їхньої країни. Пояснювали, що там швидка приїде швидше. "Тіло отримали б через 7-10 днів, ще б поляки кілька тисяч євро з вас взяли, щоб поспекулювати на цій смерті", - розповіли знайомі математика.
У Держприкордонслужбі кажуть, що вони не медики, тому не знають про розцінки на надання медичних послуг в сусідній державі. "Ми не можемо коментувати дії польських колег", - сказав "Вестям" речник Держприкордонслужби Олег Слободян.
На платформі Blogger.