Header Ads

 Борис Болотов

Провідник потяга заробляє 5000 євро - українка про життя в Швейцарії

Українка Еліна Бондаренко з Києва п'ять років тому переїхала до Цюріха. Працює на місцевій залізниці. Щомісяця її зарплата складає 5000 євро. Це одна з найвищих зарплат провідника у світі.
"Я маю освіту залізничника, яку здобула в Україні. В Швейцарії збиралася працювати прибиральницею. Але коли у консульстві здавала іспит на французьку мову, консул поцікавився, чому не хочу спробувати роботу на залізниці. Я мала перездати свій диплом і пройти спеціальні курси, на яких навчали поводитись із пасажирами", - розповіла Еліна.
Потяги в Швейцарії дуже особливі. Більшість двоповерхові, з оглядовими вікнами, мають вагони-ресторани, вагони для батьків з дітьми та перший клас.
"Провідників тут мало. На потяг у 9 вагонів лише 2 людини. Ми маємо допомагати пасажирам з вантажем, вмикати мультики дітям, а також обслуговувати 1 клас. У них є своє меню, як у наших літаках", - додає провідник.
Потяги швидкісні. Квитки дорогі. В середньому коштують від 50 до 100 євро. Є міжнародні сполучення. Із Цюріха до Парижу відстань 500 кілометрів. Потяг їде 3 години.
На платформі Blogger.