Header Ads

 Борис Болотов

Кабінет Міністрів прийняв порядок розрахунків за теплоенергію

На своєму засіданні у середу, 7 вересня, Кабмін прийняв порядок розрахунків за теплову енергію з газу, яку постачатимуть усім споживачам.

Уряд схвалив порядок розрахунків на теплову енергію, вироблену з газу, а також її постачання і транспортування як для населення, так і бюджетників, передає Ukr.Media. Даний порядок розрахунку середньозважених тарифів розробило Держенергоефективності.

Зазначене рішення є необхідним для виконання Закону України, яким запроваджується стимулюючий тариф на тепло з альтернативних джерел.

Повідомляється, що виробники тепла з альтернативних джерел енергії отримають зафіксований на законодавчому рівні тариф на рівні 90% від тарифу на тепло з газу, а у разі його відсутності – на рівні 90% від середньозваженого тарифу на тепло з газу.

«Затвердження Урядом зазначеного порядку дозволяє Держенергоефективності розраховувати середньозважені тарифи. У свою чергу органи місцевого самоврядування зможуть встановлювати підприємствам стимулюючі тарифи на тепло з альтернативних джерел на гарантованому Законом рівні», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Відповідно до Закону України від 21.03.2017 №1959-VIII зазначені середньозважені тарифи щоквартально, до 25 числа останнього місяця кварталу, розраховуються Держенергоефективності за інформацією НКРЕКП та органів місцевого самоврядування у порядку, затвердженому Урядом.

Нагадаємо, повноваження по затвердженню тарифів у сфері тепло- і водопостачання для більшості міст України повернуті до місцевих органів влади. Про це повідомив глава Національної комісії з регулювання електроенергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Вовк.
На платформі Blogger.