Header Ads

 Борис Болотов

Послання Порошенка в Раді: про що говорив президент

Президент України Петро Порошенко 7 вересня виступив у Верховній Раді зі щорічним посланням. Найголовніші цитати глави держави сайт "24" зібрав в одному матеріалі.

Про головне досягнення

На переконання Порошенка, головним підсумком спільної трирічної роботи усіх гілок влади є зміна геополітичного вектору України, зокрема, безвізовий режим з ЄС та реалізація зони вільної торгівлі з ЄС.
Запровадження безвізових поїздок наразі – головний підсумок трирічної нашої спільної реформаторської роботи – роботи всіх гілок влади і суспільства,
– наголосив він.
За його словами, це стало можливим внаслідок виконання майже 150 пунктів плану з візової лібералізації.
Що буде ставити під загрозу безвіз як одне з наших досягнень – без коливань буду ветувати такі ініціативи,Також Порошенко застеріг нардепів від спроб змінити чи скасувати закони, які парламент прийняв для отримання безвізового режиму з Європейським Союзом.
– сказав президент.

Про загрози

Порошенко переконаний, що Росія веде підготовку до наступальної війни континентального масштабу і фактів цього з кожним днем стає все більше. Один з яскравих прикладів – російсько-білоруські навчання "Захід-2017", на яких під виглядом "стратегічних командно-штабних навчань" можливе створення Росією нових ударних угруповань для вторгнення на територію України.
Головна загроза з боку Росії, на жаль, військова. Немає поки ніяких ознак, щоб Москва готова була відступити з Донбасу або піти з Криму,
– сказав президент.

Про Крим

На думку глави держави, замість спроб вибити Росію з окупованого Криму силою, Україна повинна створити умови, за яких півострів стане для Кремля непідйомним тягарем.
По Криму. Чи можемо ми вибити Росію звідти силою? Реально – ні. Чи піде вона сама? На жаль, ні. Але ми можемо створити умови, коли Крим стане для Москви непідйомним тягарем. Так злодій іноді викидає вкрадене, коли воно починає йому пекти. І ми повинні створити всі умови, щоб їй припекло,
– сказав Порошенко.

Про скасування недоторканності

Президент запропонував внести зміни до Конституції в частині скасування недоторканності народних депутатів, які набудуть чинності з 2020 року.
Закликаю внести і узгодити нарешті зміни до Конституції, які скасовують депутатську недоторканність. Щоб полегшити для вас прийняття цього рішення, я маю дуже просту пропозицію – давайте ухвалимо це рішення з введенням його у дію з 1 січня 2020 року – для депутатів нової Верховної Ради,
– зазначив глава держави.

Про АТО

Порошенко розповів, що за три роки війни на Донбасі Збройні Сили України відновили боєздатність, виросли кількісно і якісно, а витрати на закупівлю озброєнь, порівняно з 2013-м роком, зросли у 10 разів.
Це – той випадок, про який і кажуть "заново народитися",
– наголосив глава держави.
При цьому він додав, що українським силовикам не вдалось завершити Антитерористичну операцію та звільнити повністю Донеччину та Луганщину ще у 2014 році через відкрите втручання Російської Федерації.
Влітку 2014 року велику частину Донбасу вдалося повернути під суверенітет України. Тільки пряма інтервенція російських військ з використанням сучасної техніки і озброєнь зупинила процес звільнення. І зірвала швидке завершення АТО, яке до вторгнення виглядало цілком можливим,
– зазначив глава держави.

Про землю

Порошенко попросив Верховну Раду прийняти політичне рішення на підтримку земельної реформи та назвати дату її старту. Він додав, що сьогодні українці позбавлені свого конституційного права розпоряджатися землею.
Мільйони людей володіють землею, але за них вирішили, що вони не здатні нею розпоряджатися і ввели абсолютно неконституційний мораторій,
– сказав президент.

Про позачергові вибори

Порошенко виступив проти проведення дочасних виборів як глави держави, так і парламенту, а також проти зміни формату виборів президента України.
Також він звернувся до депутатів з проханням визначитись із кандидатурами нових членів Центральної виборчої комісії. І додав, що не підтримує ідею перенесення виборів глави держави до парламенту.
Я ніколи не погоджуся з пропозиціями забрати в людей право обирати президента і передати це право парламенту. Наголошую, що обсяг прав глави держави також має бути достатнім для ефективного виконання функції Верховного Головнокомандувача,
– заявив президент.

На платформі Blogger.