Header Ads

 Борис Болотов

На вихідних українці будуть спостерігати унікальний зоряний дощ (фото)


Жителі північної півкулі Землі зможуть спостерігати перший жовтневий метеоритний дощ ночами 8, 9 і 10 жовтня. Про це вчора повідомили в "Роскосмосі", передають Патріоти України.

"За умови ясної погоди у вечірні години 8-10 жовтня можна помітити "падаючі зірки" - метеори Драконід, що розлітаються по небу на всі боки від області, де знаходиться" голова "небесного Дракона", - йдеться на сторінці корпорації в Facebook.
Драконіди - один з найбільш непередбачуваних метеорних потоків. О першій годині іноді можна нарахувати від 5 до 15 метеорів. Однак "в 1926, 1933 і 1946 роках на Землю обрушувалися грандіозні зливи з метеорів". "Роскосмос" повідомляє, що в 2016 році очікуване число метеорів в годину максимуму активності складе близько 10.

Драконіди - відколоті частинки комети 21Р /Джакобіні-Ціннера. Потрапляючи в атмосферу Землі, ці частинки на висоті 75 - 100 км спалахують метеором або "падаючою зіркою". Зазвичай, потік метеорів нещільний і його активність невисока, але в періоди, коли комета наближається до Сонця і її хвіст виявляється поблизу нашої планети, на Землі можна спостерігати інтенсивні зоряні дощі.

"Щоб підвищити шанси побачити метеор, дивитися потрібно не в точку радіанта, а на 60 градусів в сторону, тобто на північний захід або північ, в напрямку Ковша Великої Ведмедиці і сузір'їв Гончих Псів, Рисі та Жирафа. Якщо траєкторія метеора проходить через Голову дракона, значить, це майже напевно метеор з потоку Драконіди ", - йдеться в повідомленні.
На платформі Blogger.