Header Ads

 Борис Болотов

Столтенберг: завтра буде підписано протокол про вступ Чорногорії в НАТО


Голови МЗС країн-членів НАТО 19 травня підпишуть протокол про входження Чорногорії в Альянс, передають Патріоти України з посиланням на LB.ua Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції в Брюсселі.
"Завтра ми будемо вітати прем'єр-міністра Міло Джукановича з метою підписання протоколу. Це історична дата і для Чорногорії, і для НАТО", - заявив Столтенберг. За його словами, так Чорногорія отримає статус "запрошеного", що дозволить її представникам брати участь у зустрічах союзників як спостерігачу. Після підписання протокол повинні ратифікувати всі країни Альянсу, що дозволить Чорногорії стати 29-м членом Альянсу.
"Розширення НАТО Чорногорією підтверджує, що кордони Альянсу відкриті. Це великий крок і для НАТО, і для ЄС. НАТО довго був гарантом миру і стабільності в Європі. І Чорногорія тепер теж буде частиною цього процесу", - підкреслив генсек.
Влада Чорногорії проголосила курс на вступ у НАТО 2010 року. Згодом країна домоглася Плану дій про членство в альянсі і статусу кандидата. У січні Столтенберг запросив Чорногорію на переговори про вступ у НАТО.
2009 року Північноатлантичний альянс розширився за рахунок прийняття як нових членів інших балканських країн: Албанії та Хорватії.
План дій про членство в альянсі також надано Македонії та Боснії і Герцеговині.
Опублікував: Evora
На платформі Blogger.