Header Ads

 Борис Болотов

Оплакуйте і далі "Однокласників" з "Вконтакте": Кремль використав соцмережі для анексії Криму - американський аналітик

Крим став випробувальним майданчиком для російських інформаційних операцій. Таку думку висловив американський аналітик Майкл Голловей у своїй статті для Realcleardefense, передають Патріоти України.
"Під час анексії Криму, російський уряд витратив більш ніж 19 мільйонів доларів на фінансування роботи 600 осіб, які постійно коментували статті, писали блоги та провадили діяльність в соціальних медіа. Їх метою було змінити думку громадськості та міжнародної спільноти, перекрити голоси дисидентів в онлайн медіа, створити враження, що населення підтримує анексію", - зазначає автор.
За даними дослідника, російські кібернападники розповсюдили низку брехливих історій з метою поляризувати населення Криму. Одною з таких чуток була неправдива історія про спалення людей під час пожежі в Одесі.
Вона спочатку з'явилась в Facebook, але найбільше поширилась серед користувачів мережі Vkontakte - 5 000 поширень за 24 години.
Голловей додав, що робота українських урядових сайтів в Криму була заблокована, на новинні веб-сайти в Криму здійснювались напади, комунікація ВМС України придушувалась – це створило інформаційний вакуум в регіоні і прихильники анексії швидко завоювали інформаційну перевагу, що дозволило Росії зменшити витрати на анексію півострова.
На платформі Blogger.