Header Ads

 Борис Болотов

ІНФЛЯЦІЯ В УКРАЇНІ: що буде з цінами

У найближчі роки в Україні буде 
спостерігатися інфляція, проте її темпи будуть поступово зменшуватися
За підсумками минулого року в ЄС ціни піднялися всього на 1,66%, а в Україні – на цілих 12,4%. Як зазначається в проекті бюджетної резолюції до 2020 року, в найближчі роки в Україні інфляція сповільниться до 5%.
“Головне не те, як ростуть ціни, а як зростає купівельна спроможність населення. При будь-якій інфляції, якщо дохід населення зростає швидше, інфляція не страшна”, – пояснює директор аналітичного департаменту “Concorde Capital” Олександр Паращій.

Згідно ж бюджетної резолюції, в недалекому майбутньому в Україні очікується зниження темпів зростання індексу інфляції. Так, за підсумками 2017 року ціни можуть вирости на 11,2%, в 2018 році – на 7%, в 2019 – на 5,9%, а вже в 2020 році – 5%.
“Даний показник цілком реальний. Його виконання можливе за умови зростання обсягу зовнішньої торгівлі, як наслідок, стабілізації нашого торгового балансу, внаслідок чого ми будемо свідками стабілізації курсу і в тому числі інфляції. Адже велика частина товарів, які ми споживаємо або переробляємо, імпортуються, через що зміна курсу тягне за собою і зміну цін”, – пояснює аналітик” Альпарі “Максим Пархоменко.
Нагадаємо, економісти спрогнозували, коли чекати нового підняття мінімальної зарплати. Закон «Про державні соціальні стандарти» говорить, що мінімальні доходи українців повинні рости як мінімум на рівень інфляції. При цьому Нацбанк прогнозує, що в наступному році ціни виростуть на 8%. Щоб компенсувати інфляцію, мінімалка в 2018-м має зрости як мінімум до 3456 гривень.
На платформі Blogger.