Header Ads

 Борис Болотов

Як не стати "лохом", купуючи через інтернет, - лайфхак

Все частіше українці купляють різноманітні товари через мережу Інтернет. І це обґрунтовано, оскільки, дуже часто в мережі Інтернет товари, як правило, на 20-30% дешевші, аніж у звичайному магазині.
З активізацією інтернет-ринку активізувалися і різноманітні шахраї, які, використовуючи різноманітні схеми, видурюючи у людей гроші.
Щоб не стати жертвою інтернет-злочинців, варто дотримуватися простих порад:
1. Купляйте товар лише на перевірному інтернет-ресурсі. Не купляйте товар на першому ресурсі, який Вам трапився – продивіться сайт, чи він не виглядає "однодневкою" - на швидко написані статті, погане фото, примітивний вигляд, обмаль контактів…
2. Прогугліть інтернет-магазин, ввівши його назву у строку запиту Google. Це дасть можливість подивитися, наскільки довго існує інтернет-магазин. "Однодневка" – в Google не буде відображатися.
3. Старайтеся купувати товар в інтернет-магазинах, які знаходяться на відомих порталах: "Аліекспрес, Пром.юа, OLX, Аукро, Закупка…".
4. Дуже критично ставтесь до різноманітних неймовірних акцій – знижки 50-80%. Як правило, чим вигідніша пропозиція, тим і надзвичайно високий рівень ризику, особливо, коли Вас просять перерахувати гроші наперед.
5. Ніколи не сплачуйте всю суму одразу за товар – це є найбільш ризикованим варіантом купівлі товару в мережі Інтернет. Максимум, на що можна погодитися, на невелику передоплату – 10-15%. Аксіома полягає в тому, що якщо продавець є серйозним і справжнім підприємцем – він надішле вам товар за передоплатою по Новій пошті – ця компанія надає можливість зворотного платежу за товар, який вам підійшов.
6. Перед тим, як сплачуєте, постарайтесь встановити контакт через телефон і задайте пару питань менеджеру – по їхніх відповідях ви зможете скласти картину про продавця та їхній товар.
7. Використовуйте надійні платіжні системи, до прикладу систему ПриватБанку. При перекиданні коштів на рахунок – ви зможете ідентифікувати продавця.
8. Якщо все ж таки Вас обманули – негайно зверніться за консультацією до адвоката та до правоохоронних органів. Зверніться, не залишіть це просто так, оскільки за мовчазної згоди постраждають інші люди!
І найголовніша порада – будьте дуже уважні і не спішіть, яка б красива акція не була – приймайте рішення головою, а не емоціями!
На платформі Blogger.