Header Ads

 Борис Болотов

На Дніпропетровщині нашестя змій: Після укусу гадюки жінка впала в кому

У Дніпропетровській області гадюка вкусила жінку. Інцидент стався в селі під Кривим Рогом, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Kp.ua".
Пенсіонерка добу провела в комі в реанімації та ще місяць проходила реабілітацію.
"Гадюки часто зустрічаються влітку, коли вагітні самки виповзають погрітися на землі, тоді їх часто можна зустріти на стежинах. У другій половині вересня змії йдуть на зимівлю, і часто в цей час ховаються в льохах, тріщинах фундаменту і підвалах", - розповів завідувач кафедри зоології та екології ДНУ ім. О. Гончара Віктор Гассо.
За словами експерта, в основному вони поширюються там, звідки йдуть люди, тобто в покинутих селищах, фермах або просто окремо розташованих будівлях. "Там плодяться гризуни, а значить, є їжа. Єдиною отруйною змією на нашій території є степова гадюка", - зазначив Гассо.
За словами зоологів, гадюка в основному кусає людину нишком, коли її ніхто не бачить. Якщо це все ж сталося, в першу чергу треба знерухомити кінцівку і розслабити її. Жодних джгутів і припікання робити не можна, оскільки тіло почне сильно розпухати і з'явиться ризик ампутації.
Відсмоктувати отруту можна тільки в першу хвилину її потрапляння. Після укусу необхідно пити багато теплої води і якомога швидше звернутися до лікаря.
На платформі Blogger.