Header Ads

 Борис Болотов

Коли українцям чекати бабине літо

Кінець серпня сплутав карти більшості українців. Вже 1 вересня в Україну прийде потепління: вдень стовпчики термометрів піднімуться до +26, а опадів не передбачається.

Сообщает varota.com.ua

– У вересні температура буде в межах норми по всій території України, – розповіла заввідділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова. – Середньомісячна температура становитиме 17-20 градусів. Сильне пониження слід очікувати в середині місяця, але до кінця знову стане тепло, наступить бабине літо.

В цілому, зазначає Мартазінова, українцям треба звикати до різких похолодань в будь-який сезон. Найближчі 15-20 років такі явища не будуть рідкістю. Що ж стосується вересня, то погода в перший осінній місяць буде змінюватися кожні три доби. Перша половина місяця погодними показниками не буде істотно відрізнятися від серпня. На півдні встановиться суха і спекотна погода, на Лівобережжі пройдуть невеликі дощі, ночі стануть прохолоднішими. Температура вдень не опускатиметься нижче 25 градусів тепла.

23 вересня Земля пройде важливу крапку на своїй орбіті, день зрівняється з ніччю. Ось це і буде початком астрономічної третьої пори року. І ртутний стовпчик відразу відповзе на 5-9 поділок нижче, ніж був на початку місяця. Заморозки найбільш вірогідні у другій і третій декадах. В гірських районах, а також місцями в Чернігівській, Сумській, Черкаській та Кіровоградській областях вони можливі і в першій декаді.

Народний синоптик Леонід Горбань передрікає теплу осінь з рясними опадами. За його прогнозами, у вересні дощі слід очікувати в середині і наприкінці місяця, все інше буде сухо. Тепло буде в 20-23-х числах, а потім похолодає. На зміну вересня прийде дощовий жовтень, якщо вірити календарю Горбаня, видасться листопад. Дощі з мокрим снігом можуть “порадувати” вже в першій декаді місяця, що опадів випаде близько 40 мм. В кінці місяця в Україну прийдуть перші серйозні заморозки, хоча перед цим кілька днів збережеться сонячна і тепла погода.
На платформі Blogger.